Marketing

5 marketingových tipov pre nízky rozpočet

august 05, 2016 - 0 Comments

Nie každý začínajúci produkt či firma si môže dovoliť zaplatiť experta na marketing. Keď niesú financie, je čas zapojiť vlastné sily a mozog a prísť na to, ako predstaviť svetu svoj nápad, či osloviť prvých klientov. Nemusíš tráviť hodiny googlením ako neminúť na marketing ani cent. Dnes prinášame 5 tipov ako nakopnúť tvoj marketing a neminúť pri tom ťažký balík.

 1. Propaguj svoju firmu v Google Moja Firma
  Toto je skvelý začiatok ako sa zviditeľniť a dať o sebe vedieť že existuješ. Google ťa zaznamená do svojich zoznamov, budeš aktívny na google mapách a samozrejme, taktiež sa zlepší tvoja pozícia vo vyhľadávači.
 2. Nakopni sociálne siete
  Nájdi tebe a tvojmu produktu relevantné skupiny na Linkedine či Facebooku. Pridaj sa do skupín ktoré sa zaoberajú rovnakou témou ako ty alebo tvoj produkt. Vypýtaj si feedback prípadne ponúkni radu alebo konzultáciu.
 3. Premeň sociálne siete na stroj na zákazníkov
  Vytvor svojej službe alebo produktu facebook stránku alebo skupinu kde môžeš zdieľať svoje rady a tipy ktoré postupne privedú tvojich budúcich zákazníkov k tvojmu produktu alebo k tvojej firme.
 4. Naviaž kontakt so známejšími profesionálmi v tvojom okolí
  Naviaž kontakt so známejšími profesionálmi alebo firmami v tvojom okolí. Z ľahších spôsobov ako na úvod inicializovať komunikáciu je poslať názor, prípadne uznanie k ich službám alebo produktom. Ľudia si radi prečítajú každý pozitívny feedback od svojich partnerov, zákazníkov alebo iných firiem a v lepšom prípade si ich zavesia na svoju webovú stránku s referenciou na teba.
 5. Spolusponzoruj súťaže a akcie
  Oslov svojho partnera alebo spriatelenú firmu a pripravte spolu súťaž alebo akciu. Je to pre obe strany výhodné, keďže sa obaja dostanete navzájom k svojim cieľovým skupinám s minimálnou námahou a bez ťažkých kampaní.

Zdroj: inc.com