Vzdelávanie a rast

3 TOP knihy ktoré odporúčajú najväčší lídri businessu

august 21, 2016 - 0 Comments

Čítanie je proces kde prežívame skúsenosti niekoho iného, učíme sa, zdieľame nápady a meníme samého seba. Čítanie, aj 5 minút denne, môže mať veľký dopad na náš rozvoj a našu myseľ. Čítanie priaznivo pôsobí na mozog, čím spomaľuje proces jeho stárnutia, pomáha budovať empatické cítenie na zákalde čoho sa nám zlepšujú vzťahy na pracovisku alebo v súkromnom živote a má XY ďalších priaznivých účinkov na naše telo i ducha.

Kedykoľvek sa ocitneš v pochybnostiach, problémoch alebo jednoducho ti vyprchala motivácia, je skvelé mať po ruke správnu knihu ktorá ti pomôže preniesť sa cez to a ktorá ťa znova nakopne.  Dnes prinášame 3 knihy ktoré odporúčajú najväčší svetový lídri ako Elon Musk, Bill Gates a Steve Jobs.

9780143127536

How Not to Be Wrong, od Jordan Ellenberg
Bill Gates odporúčil už mnoho kníh na jeho blogu a sociálnych sieťach ako napríklad Kto Chytá v žite od J. D. Salingera ale predsa len jedna stála nad všetkými a to je práve How Not to Be Wrong.  V knihe sa autor ponorí do sveta okolo nás skrz objektív matematiky ako píše popisok na Martinus.sk:  Matematika ktorú sa učíme v škole sa môže zdať ako fádny set pravidiel, spísaný antickými predkami a nikdy nespochyniteľný. V knihe How Not to Be Wrong, Jordan Ellenberg nám ukáže, ako veľmi obmedzený tento pohľad môže byť. 

9780766143340

Twelve Against the Gods, od Williama Bolitha
Elon Musk nedávno spôsobil masový výkup knihy z roku 1929 keď v jednom rozhovore reportérom prezradil čo momentálne číta. V súčasnosti je kniha už beznádejne vypredaná v takmer všetkých veľkých internetových kníhkupectvách a čaká sa na jej dotlač. Kniha Twelve Against the Gods zachytáva život 12 osobností z histórie ktorí dosiahli neuveriteľný úspech a slávu počas ich života od Napoleona, Cassanovu, Woodrow-a Wilsona až po Karla XII a Isadora Duncana.

9780062060242

The Innovator’s Dilema, od Claytona M. Christensena
Steve Jobs bol neúnavný čitateľ a jedna kniha mala stále miesto na jeho nočnom stolíku a bola to práve The Innovator’s Dilemma, ktorá pomohla Jobsovi pochopiť význam inovácií v rámci organizácie. Vďaka tejto knihe Jobs vedel, že prvotný úspech iPodu bol len odrazový mostík a základ úspechu neskôr príchodzích iPadu a iPhonu.

Zdroj: inc.com