Vzdelávanie a rast

8 krokov ako udržať rast tvojho biznisu

jún 19, 2016 - 0 Comments

Prevádzkovanie vlastného biznisu je vec ktorá prinúti každého podnikateľa zhodnotiť svoj zámer a definovať jasné ciele. Po spustení prvého podnikania firma prechádza vo väčšine prípadov ťažkými časmi a obdobím neúpechov. Istú dobu potrvá, kým sa je podarí nájsť ten správny vzorec medzi produktom a zákazníkom, ktorý posunie firmu o úroveň vyššie.

Tu sú najdôležitejšie kroky pre rast tvojho podnikania:

1. Obetuj všetok svoj čas

Rast tvojej firmy si vyžaduje aj tvoj rast a čím bude firma vyššie, tým sa nároky budú zvyšovať s ňou preto je dôležité mať vytrvalý a odhodlaný tím.

2. Miesto problému sa zameraj na riešenie

Problémy sú vždy príležitosti na zlepšenie. Namiesto toho aby si sa im vyhýbal, identifikuj ich, vyrieš ich a pouč sa z nich do budúcnosti.

3. Priprav sa na zmeny a adaptuj sa

To, čo fungovalo kedysi, teraz fungovať nemusí. Stratégia, ktorá bola kedysi zaručená, je pri dnešnom tempe minulosťou. Je potrebné sa prispôsobiť a postaviť sa novým výzvam.

4. To, čo je bežné, nie vždy môže fungovať

Nesleduj konkurenciu aby si ju kopíroval. Slovami Steva Jobsa – mysli inak!

5. Neznižuj cenu svojho produktu

Trénuj svoj tím aby vedel budovať hodnotu. Mysli na budovanie hodnotnej značky.

6. Neriaď sa logikou

V podnikaní sa nič neriadi logikou. Začni dôverovať svojej intuícii.

7. Neustále sa uč a napreduj

Najmä počas obdobia rastu by si mal ty a tvoj tím fungovať perfektne. Každí v tíme musí poznať čo je jeho prácou a mal by mať priestor na učenie a zlepšovanie sa.

8. Vyhýbaj sa negativite

Vyhni sa ľuďom ktorí sa zameriavajú len na negativitu. V problémovom obdobý sa môže negativita rozšíriť v tíme ako chrípka. Za každú cenu sa vyhni tejto nákaze.

 

Zdroj: entrepreneur.com